Pix.Art

 
avatar
Ivellios

colors palette 260 x 168 47
 
 

mój pierwszy taki projekt, starałem się jak mogłem, ale nie wyszło do końca tak jak sobie to wyobrażałem :/.

PS: Patrząc na prace Vitala i Jonego, coraz bardziej się dołuje

ta, a Krzysiek-Vitek to pani po sześćdziesiątce, także wiesz, już kilka lat w tym biznesie siedzi.

pewnie, że są prace które rozwalają. miałem ochotę zrezygnować z całej tej zabawy, kiedy poznałem Foola, wcześniej Helma i Ptoinga, Lackeya, Junkboya, czy B.O.B.'a (sprawdź sobie na Pixeljoincie) i kiedy zobaczyłem, że w temacie pixel artu już w zasadzie więcej się nie da wyrazić. nie przejmuj się, rób swoje, niech praca przynosi Ci przyjemność. to jest jedyne, co się powinno w tej chwili dla Ciebie liczyć.

ok, przedstawie Ci jak ja to widzę.

pillowshading: chmurki cienujesz na zasadzie otaczania jaśniejszych kolorów plamami ciemniejszych barw (nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, wiesz pewnie o co chodzi -- spójrz na kamień -- jest to samo), wszystko się piętrzy i z daleka nie wygląda za dobrze. pomyśl jak takie kolory można mieszać, jak wyrwać się ze schematu -- wtedy z pomocą przyjdzie anti-aliasing lub dithering i konserwacja palety. zobacz sobie coś takiego jak "color wheel" (zgoogluj) i mieszaj przeciwne kolory ze sobą -- zieleń możesz podkreślić ciemną czerwienią, albo brązem; z jasnej żółci albo pomarańczy możesz swobodnie przejść w fiolet i granat -- nie trzymaj się tych samych odcieni.

interfejs jest w miarę ok, ale za bardzo koncentrujesz się na zbędnych detalach, zamiast wyważyć atmosferę całej pracy i skupić się na akcji, która powinna się dziać w głównym oknie. wieje nudą od Twojej kompozycji, pomyśl jak mógłbyś ją urozmaicić. co powiesz na np. dodanie kilku platform, jakiegoś błysku, power-upów? a gdzie jest bohater? czy to RPG w rodzaju starego Ishara? polecam sprawdźić temat, wiele z takich gier możesz się nauczyć, jeśli chodzi o techniki stawiania pikseli.

czekam na kolejną pracę, mam nadzieję, że będę mógł coś więcej powiedzieć.

keep it up i pozdro!

Muszę przyznać, że jakiś tam zmysł estetyczny masz, a coraz częściej przekonuję się, że to już nie jest źle  .
Także pracami Vitala i Johna, jak każdy Ci powie, nie powinieneś się dołować. Jedynie cieszyć, że też możesz coś tak dobrego machnąć. Spytaj ich, a na pewno podadzą Ci kilka prac, które ich rozwalają  .

Interface wyszedł ładnie,prosto to prosto,ale w grze by na pewno nie przeszkadzał. Szkoda że resztę olałeś,bo nie ma co,tak właśnie zrobiłeś;P Skała wygląda jak bochenek chlebka.

Co do prac moich i Jaśka,to pamiętaj że ja się tym zajmuję od ładnych paru lat,a Johnny to mutant z marsa-tak więc bez depresji,tylko rób dalej,bo masz potencjał,to widać.

Nie stosuj pillow shadingu, bo niegdzie go widzę  . Chyba, że nie wiesz co to jest ?

Dzięki, miecz i ten głaz były robione tylko po to, żeby zapełnić miejsce  , najbardziej zależało mi na tym całym interfejsie  .

Praca jest niezła. Jedyne co mi nie pasuje to rękojeść tego miecza. Jest trochę za długa według mnie

powiem Ci tak... moze praca nie jest najlepsza, ale moje pierwsze mockupy byly DUZO gorsze  pierwsze gui, pierwszy ekwipunek hehe, klimacik  nie doluj sie tylko rozwijaj, masz potencjal. bedziesz PRO
pozdro