Pix.Art

 
 
avatar
Ivellios

colors palette 123 x 116 17
 
 

wiem, że krawędzie słabe, ale ta praca jest ćwiczeniem ditheringu. Wiem, że za piękna nie jest, ale chyba najbrzydsza też nie prawda ??

Vital,vital...Co ja jestem?

Czekaj czekaj,to nie w twojej pracy dawałem link do tutoriala odnośnie konturów??

Nie słuchaj ich i nie schodź do małych wielkości. Ale nie rób już takich gniotów  . Jak widzisz, że jest źle to na pewno masz gdzieś tam w systemie taki folder o nazwie "kosz" albo podobnej  .

O! albo jak już serduszko to zrób powiedzmy 10 rożnych serduszek w wymiarach 16x16 albo 32x32 w max 6 kolorach. Tak bardziej będziesz się uczył pixelartu.

Zamiast ditheringu dodaj kilka kolorów więcej i jest git  .

I lepiej zacząć od małych prac nie ?

Ivellios - Rób mniejsze prace powiedzmy w max 16 kolorach. Jakiś sprite, jakaś ikonka. Przy tak dużej pracy lepiej jest zastosować normalny digital painting albo jeszcze lepiej wektory. Pracy mniej a efekt byłby lepszy.

Do ditheringu raczej nie podchodź. Nie popełniaj tego błędu jak 90% początkujących pixelartystów na świecie. Ditheringu można zacząć używać jak już potrafi się świetnie dobierać palety. Ja nie potrafię i nie raczej tego nie robie, Vitalowi idzie to nieźle i on może spokojnie używać ditheringu. Wydaje mi się że ode mnie czy tym bardziej od Vitala nie dobierasz lepiej kolorów. Dlatego na dithering jest dla ciebie za wcześnie, rajt?

Czekam na jakieś małe sprajty. Przykładowo ludzik w wymiarach 32 na 32 i w 16 kolorach byłby mile widziany.

Szczerze? Okropne.

Dzięki Perski, w sumie to nie potrzebny, ale robiłem tą pracę, żeby właśnie dithering poćwiczyć

Ja uważam, że dithering w tej pracy w ogóle nie potrzebny, zwłaszcza na odblasku. No i troszku za dużo kolorków, ze dwa mogłeś sobie darować. Ogólnie dobrze  Coś z Ciebie będzie