Pix.Art

 
 
avatar
Ivellios

colors palette 212 x 209 13
 
 

Moja pierwsza praca, nie jest to mój pierwszy pixel art, ale jeden z pierwszych dopiero zaczynam uczyć się i wiem że muszę przerobić masy tutoriali  . Proszę napiszcie nad czym mam popracować.

To znaczyłoby, że praca jest jeszcze gorsza, bo tutaj są rozstawione

~qrakis, nie rozumien, jak wyprostuje palce to wcale się nie rozczapierzają. Mogę swobodnie trzymac je w takiej pozycji. A praca bardzo mi sie podoba.

Dłoń wygląda tak jakby wszystkie jej części były w jednej płaszczyźnie. Jakby palce były idealnie wyprostowane. W takiej sytuacji odległość między palcem wskazującym i środkowym powinna być większa. Spróbuj wyprostować palce. Na pewno rozczapierzysz palce  .
Problem może być też w tym, że jest to pozycja dla dłoni raczej nietypowa i prawie zawsze palce są zagięte. Dotyczy to szczególnie kciuka, którego raczej nie trzyma się w takiej pozycji jak narysowałeś. Za to łatwiej się rysuje  .

Trochę za mało uwagi zwróciłeś na miejsce pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym. Jest tam trójkąt cienkiej sfałdowanej skóry, która w tej pozycji powinna być rozciągnięta = cienka. A na taką nie wygląda.

To tyle. Chociaż dodam jeszcze, że z rysowaniem dłoni to jest tak, że nie należy za bardzo trzymać się natury, a zwracać uwagę na ogólne cechy.

napewno;) albo,zamiast poprawiać rób następną pracę:)

Wielkie dzięki *VTL spróbuje jeszcze dzisiaj to poprawić, zastosuje się do rad i może coś z tego wyjdzie

http://www.derekyu.com/?page_id=221
kontury.Generalnie spoczko jak na początek,widać ze przynajmniej masz mózg;)

co do ditheringu-czyli robienia tego przejścia między kolorami stosuj tzw.szachownicę-naprzemiennie stawiaj po jednym pixelku jednego i drugiego tonu-metoda najprostrza i jakby nie patrzeć najskuteczniejsza.

Jak by ktoś mógł to napiszcie proszę jak to poprawić  . Nie potrafię niestety nic zrobić z tymi krawędziami, może ktoś mi coś poradzi  . Dziękuje ze opinie.

Jak dla mnie dobry art, przyczepić się można tylko tego o czym wspomniano wcześniej, ale mi to nie przeszkadza i nie zmniejsza jakości pracy =D

Z daleka wygląda bardzo fajnie, z bliska, już nie jest tak różowo. Twój dither nadaje dziwną fakturę (jakby pomarańcza). Mógłbyś również zadbać o staranniejsze krawędzie.

Hm... z tego co pamiętam to ja nie pracowałam z tutorialami, tylko uczyłam się na własnych błędach, cóż może lepiej może gorzej. Mniejsza...

Denerwuje mnie ten dithering i to w jaki niestaranny sposób rzuciłeś cienie. A fe, a fe *macha ręką*