Pix.Art

1
Jak zazwyczaj zaczynamy od narysowania konturów (lineart'a) naszego przyszłego drzewka. Na tym etapie rysowania nie musimy się starać o zachowanie czystości linii, ponieważ później zbędne piksele i tak zostaną usunięte.
2
Następnym etapem jest ustalenie koloru bazowego. Ja szukałem między żółcią a zielenią.
3
Potrzebny jest nam nowy kolor, tym razem ciemniejszy (w nowym kolorze jest trochę więcej zielonego). Musimy jeszcze ustalić, zktórej strony pada światło, w naszym przypadku jest to lewy-górny róg.
4
Utwórzmy jeszcze jeden ciemny kolor, tym razem prawie czarny. Nanieśmy go tam, gdzie jest najwięcej cienia.
5
Teraz czas na najjaśniejszy kolor, którym bardziej podkreślimy kierunek padania światła, oraz nieco uwypukliwy drzewko. Nasza choinka wygląda już całkiem realistycznie.
6
Czas na zastąpienie czarnych linii nieco jaśniejszymi kolorami. Z prawej strony czary kolor możemy zastąpić naszym najciemniejszym zielonym, natomiast z lewej użyjemy koloru jaśniejszego (trzeci od góry).
7
Na samym początku wspomniałem o nieusuwaniu zbędnych pikseli na pierwszym etapie, zatem czas usunąć je teraz, w sumie tylko te z lewej strony.
8
Czegoś nam jeszcze brakuje, prawda? Tak, teraz czas na pień i korzenie.
9
Jak zwykle trzeba wybrać odpowiedni kolor.
10
Nie będę się już rozdrabniał (w sumie trzy ostanie kroki mogłem zrobić w jednym :P) i powiem tylko, że pień powinien być dość ciemny, z tego powodu, że dużo słońca tam nie dochodzi.
inspiracja: http://home.earthlink.net/~marktroup/vlinkdotvwalkerdotcom/vlink.html