Pix.Art

Published in
Da się zapisać plik jako gif w GrGal. ?? Tzn pewnie sie da, ale nie wiem jak.
Jeśli masz tylko trial'ową wersję to nie dasz rady, ani otworzyć ani zapisać.

To w czym animację zrobić?

Albo załatwiasz sobie pełną wersję, albo robisz taki myk. Robisz jakiś tam rysuneczek z animacją w GGale jakby nigdy nic i gdy przychodzi do zapisu, zapisujesz każdą klatkę osobno (powiedzmy w png), a następnie korzystasz z jakiegoś programu do robienia gifów, wklejając klatki opracowane w GGale. Lepsze to niż nic, ale przy dużej ilości klatek potrafi być uciążliwe.

No właśnie musze zrobić całą animację. Może jakiś wygodny export do flasha?

Kombinowałem z flashem i nic ciekawego mi z tego nie wyszło, choć nie próbowałem wszystkiego. Ja obecnie korzystam z GGale w połączeniu z Gif Movie Gear. Nic ciekawszego nie potrafię doradzić, może ktoś ma więcej doświadczenia ode mnie w tych sprawach (rzekłbym na pewno).

iDraw do pierwszej klatki, lub całej sekwencji, Animation Shop Pro 3 do podglądu animacji z półprzeźroczystością poprzedniej oraz eksportu do animowanego gif'a. Ew. Photoshop i slice tool aby pociąć wszystkie klatki do osobnych obrazków.

Wiecie może jak zrobić przezroczystość w tym Gale? Myślę, że odpisanie wam nie zajmie dużo czasu pomagając mi. Z góry dzięki.