Pix.Art

Published in
Witam, dawno się nie logowałam, ale pamiętając, że są tu ludzie z doświadczeniem, chciałabym u was zasięgnąć porady  .

Mój obecny tablet ma 8 lat (Wacom Bamboo Fun) i działa, dlatego trochę mi go szkoda, ale myślę o kupnie czegoś bardziej profesjonalnego.

Cintiq 13hd jest ponoć marzeniem grafików, ale mam na oku coś tańszego, również od Wacoma - Intuos Pro. Jest na niego zniżka studencka. Nie jestem pewna, czy kupić S czy M, które wydaje mi się duże.

Jeśli ktoś byłby w stanie coś powiedzieć o tym modelu, albo zna alternatywę, to zapraszam do podzielenia się swoją opinią. Chyba, że w ogóle zostać z tym starym?


Dodam, że aktualnie nie zajmuję się pixel-artem, a czysto digitalowe prace tworzę rzadko (głównie mieszam z tradycyjnymi technikami jak już, bądź tylko szkicuję/projektuję), ale nie wykluczam, że do tego wrócę, może z nowym tabletem byłoby mi wygodniej?

Hmm, ciekawe, czy te nowe tablety również są takie długowieczne
Hmm, na allegro są używane Microsoft Surface'y, ale ekran jest błyszczący, a nie matowy jak w Wacomach, więc rysowanie przypomina bardziej uczucie ołówka na szybie niż na kartce.

Są tablety Galaxy Note z Androidem (mają bardzo precyzyjne rysiki z czujnikiem nacisku), ale na chwilę obecną brakuje programów do rysowania, które mogłyby zastąpić Photoshopa (+ błyszczący ekran).

Lenovo ma laptopy z serii Tablet z obrotowym, matowym ekranem np. Thinkpad X220 Tablet, najbardziej przypominają w użytkowaniu Cintiqa, ale mają mniej wygodne rysiki (cieńkie i z jednym przyciskiem funkcyjnym), są grube, brakuje miejsca, gdzie można podeprzeć nadgarstki na krawędziach. Bardzo tanie modele to: Fujitsu LifeBook T4220, Lenovo X61 tablet.

Wszystkie nowe, bezprzewodowe wacomy są bardzo wygodne.

Ps. znalazłem jeszcze listę ekranów podobnych do Cintiq'a http://www.parkablogs.com/content/which-pen-display-graphic-tablet-buy-2015