Pix.Art

Published in
Cześć,
Nie jestem pewien czy forum jest aktywne, ale co szkodzi spróbować:).

Od dobrych kilkunastu lat piszę hobbystycznie nigdy-nieskończone gry roguelike i chciałem w końcu stworzyć coś od początku do końca. Grę tworzę w JAVA i ogólnie programowaniem zajmuję się na co dzień w pracy.

Szukam doświadczonego pixel artysty, który dołączyłby do mojego małego projektu. Najlepiej kogoś z własną działalnością w celu uproszczenia rozliczeń finansowych (faktury vat), ewentualnie mogę zaproponować umowę o dzieło. Nie mam jakichś ogromnych kokosów, więc kolejne grafiki bym zlecał jak akurat będę miał kasę - na dzisiaj mam parę stówek + co miesiąc dochodzi jeszcze, tyle, ile zdołam odłożyć.

Mam dosyć konkretną wizję projektu i jakaś część jest już gotowa z grafiką zastępczą:
*rozdzielczość 640x480
*2d, widok z boku, w uproszczeniu "platformówka z elementami rpg"
*sprity o zróżnicowanej wielkości, ale przykładowo protagonistka mniej więcej 32x32, sporo większych bossów, dużo statycznych itemów
*klimat/stylistyka mnie więcej takie gry jak Gynoug, Apidya, Binding of Isaac - dużo robactwa, trochę zombie, ponuro, itp

W najbliższym czasie chciałbym zrobić grywalne demo z jednym światem, czyli jeden tileset na planszę+jakiś tileset do tła. 5 lub 6 bossów, ~10 zwykłych przeciwników, około 30-40 statycznych przedmiotów + różne efekty, typu "wybuch" przy zabiciu stworka, kilka typów lecących pocisków, jakieś przyzwoite menu.

Osoby zainteresowane prosiłbym o wykonanie jednej klatki stojącej bohaterki: dziewczynka-zombie. Proszę przyjąć założenie, że głowa docelowo będzie jako osobny ruchomy sprite ponieważ pociski są wypluwane i celowanie jest jak w typowych strzelankach twin-stick. Dobrze by było, żeby postać była zwarta, ponieważ część zbieranych przedmiotów jest nakładana na postać podobnie jak w binding of isaac. Jeszcze raz podkreślę, że gra to "platformówka" - widok z boku, skakanie nad kolcami, itp.

Proszę też o ewentualne linki do wcześniej twórczości. Preferuję osoby z Wrocławia, ale nie jest to koniecznie wymagane.

mail:

pozdrawiam,
Bartek
(nie wiem jak edytować post)
Te parę stówek, o których pisałem, to tak koło tysiąca pln.

pozdrawiam,
Bartek

Zajrzyj tutaj http://artperski.com
I wal na