Pix.Art

Published in
Witam
Interesuje się branżą gier, czasem cos naszkicuje ołowkiem itp, zainteresował mnie pixel art, zawsze lubiałem tego typu klimaty. Problem w tym, że nie wiem od czego najlepiej zacząć czy używać photoshopa czy może jakiś typowo programów do pixel art. Jakie grafiki najlepiej wykonywać. Każde wskazówki mile widzane.

Z góry dzięki
grafx2 promotion pixen timanthes graphicsgale dpaint mspaint PS
gafiki takie, jak lubisz - odwiedź pixeljoint - znajdziesz linki do tutoriali

Jakov!!! KIERWA !!!
BUCU!!!
JAKI PIXELJOINT?! A po co krzyma i reszta brygady robiła tutki ... Bladź.
DESTROYPIXELJOINT!.
Atom zostań tutaj wytrenujemy Cię w jeden księżyc, tak że na PJ zostawisz martwe pixele na ich monitorach!

Masz na myśli te artykuły?
Chyba żartujesz?
Destroy Pixel Joint - taaa, sorry ale jak myślisz dlaczego prawie nikt tego portalu nie ogląda? Nikt nie rysuje pixelartu w Polsce?
Zejdź na ziemię człowieku...

Ale powodzenia, za miesiąc chętnie zobaczę efekty

PS
Jakby do mnie było to "BUCU" to bym się pewnie hmm... zirytował

Spinasz

luz...  po prostu lubię ten portal a te "rewolucyjne" zmiany mimo pewnych plusów odstraszyły ludzi imo
a szkoda..

Część osób zajmowała się pixelowaniem czysto hobbystycznie (m.in. ja). Niektórym się znudziło, inni zapomnieli, reszta ruszyła z kopyta i zarabia na życie. Tak to już jest

wiadomo, ale mam na myśli raczej odwiedzających/nowych - oceniając po aktywności (ludzie online/nowe prace

Hej nie zaglądałem tu dawno bo praca... akurat bylem w trakcie poszukiwań teraz mam w miare stałą prace jako grafik/webdeveloper. co do programów posiadam np ilustratora czy photoshopa. chyba ps lepszy do tego. ciekaw jestem czy warto na tych programach pracować jeśli tak to jak dobrze sobie przygotować obszar roboczy itp. Jeśli jednak inne programy są lepsze do tego, ale już darmowe. bo nie stać mnie na kupno czegoś poki co jesli robie to hobbistycznie. ps ilustrator itp uzywam do pracy  .

Co do tutków hmm nie wiem co dobrego. pierw chciałbym jakoś proste grafiki 2d tworzyć nie izometryczne. np mam narysowane postanie zwierzątka i zrobić z nich pixelart.

Np. kiedys stworzyłem takie cosik. jest tragiczne, ale chciałbym to zmienić już wiecej wiem o jquery, a to akurat jest napisane w javascripcie czystym i jest mocno słabe  początki moje.
http://ah-team1.nazwa.pl/wispanda/

Ale nie chodzi mi tu o programowanie, jak widać przygotowane są tam graficzki rysowałem je pierw ołówkiem oraz pozniej w photoshopie kolorowałem itp. Jak takie coś ugryźć w stylu pixel art. Mysle ze od tego nauka od tego była by chyba fajna

Pozdrawiam
Atom

O tu cos znalazlem. faktycznie moglem siatke utworzyc,
https://www.youtube.com/watch?v=hFZBUWHVSrM
tylko to dosc duza rzezba robic tak po pixelu ^^