Pix.Art

Published in
Witam

Postanowiłam ponownie powrócić do tworzenia pixelartów...chociaż ostatni powrót był niedokończony/nieudany jakiś  Chciałabym się podszkolić, chociaż strona jest chyba trochę bez życia to nie bez powodu tutaj wstawiam. Jakby komuś się chciało w ten upał, to proszę o trochu opinii i uwag tak jak ostatnio ;P (o ile ktoś pamięta "to ostatnio"  )


no, jakieś duperele... przejdźmy niżej

<-- rys kiegoś prehistorystorycznego zwierza i to wcale nie jest kot szablozębny mimo iż tak wygląda (natura też robi plagiaty ;P) . Jak na siebie to mało kolorów użyłam.

Mój temat z portretem hienodona (tez taki zwierz ;P) już zdążył zniknąć, a z nim wszystkie pomocne krytyki. Może go poszukam na dysku bo nie był taki zły ponoć.
Ja się z panią nie spotkałem, a szkoda
Grafikiem nie jestem ale coś tam może naściemniam.

Zwierzak całkiem fajny jeśli chodzi o pomysł i proporcje ciała.
Jeśli chodzi o pixele to dobrze by było poprawić lineart. W galerii pod jedną z Twoich prac był link do fajnego tutka: http://fabrykagier.com/artykul/the-pixel-tutorial-14
Cieniowanie też nie powala, ja nad takimi rzeczami strasznie kombinuję i za zwyczaj mam skłonność przesadzić, ale nie bój się zaszaleć i kilka razy spróbować na nowo. Operujesz na podobnych kolorach, nie jest nigdzie powiedziane, że lineart musi być jednego koloru ani, że nie można rysować jasnych refleksów zaraz obok zacieniowanego obszaru, czasami izolacja "średnim" kolorem nie dodaje uroku, to też zależy od anatomii. Na razie jest płasko, gdzieś kiedyś ktoś napisał "staraj się myśleć bryłą".
O kolorach nie będę nic pisać, sam nie jestem w tym dobry.
Jeśli nie pomogłem to mam nadzieję, że nie namieszałem

oduczyc sie pillow shadingu i bedzie dobrze.

Dzięki za odpowiedzi. Heh, zawsze (właściwie to odkąd zaczęłam czytać tutki i mieć świadomość  ) nie miałam cierpliwości do pixelowych lineartów, strasznie mnie męczą  . Nie wiem jak wy se z tym radzicie

- spróbowałam poprawić według waszych wskazówek
- smok, również starałam się stosować reguł, ale czy wyszło to nie wiem.

Jeszcze raz się przyczepię do lineartu.Anty aliasing na początek olej.

Cytat:
nie miałam cierpliwości do pixelowych lineartów, strasznie mnie męczą . Nie wiem jak wy se z tym radzicie

Zoom 600-1000% i "zabawa cegiełkami", chyba nie ma lepszej recepty
Na szybko nie będzie dobrego pixela.
Na razie polecił bym Ci popracować nad czymś nie za dużym.